На передовій дрібниць нема! – переконана Алла Гула з Великого Листвену
Якими тільки проблемами наших військових не переймаються волонтери. Зазвичай це – тепловізори, пічки-буржуйки, спальники, броніки та інше. Однак часто не менш важливими стають дрібниці.
В одному з інтерв’ю генерал Сергій Кривонос зазначив, що в окопному побуті часто критично необхідним інструментом є навіть така дрібниця як манікюрні ножиці, бо вросла чи зірвана нігтьова пластина хоч на руці, хоч на нозі – це мінус боєць. Подібну проблему нещодавно вирішували небайдужі жительки Великого Листвену та Бурівки.
Воїнам з Тупичева та їхнім побратимам, які нині воюють «на нулі», вкрай знадобились шкарпетки й спідня білизна. В окопних умовах бійцям складно помитись і ще важче влаштувати повноцінне прання. І якщо сухий душ, серветки та інші досягнення хімічної промисловості дозволяють хоч якось впоратися із особистою гігієною, то на прання просто не вистачає води.
Директорка Великолиственського будинку культури Алла Гула звернулась до односельців із закликом про допомогу через соціальні мережі.
Дуже швидко односельці, разом із жителями сусідніх Тупичева й Бурівки зібрали все необхідне – тканини: ситець і трикотаж, нитки для шиття, принесли шкарпетки й фабричну спідню білизну, а ще скинулись грішми.
Значний грошовий внесок зробив великолиственський підприємець Микола Кравець.
До пошиву спіднього взялися майстрині з Великого Листвену – Ніна Якуш, Людмила Зуб, Надія Марусенко, Анна Музиченко, Наталія Стародубець, Валентина Акрент, Наталія Копецька та Світлана Євтушок, Світлана Лепехо та Бурівки – Ольга Редькович та Ірина Єсипчук.
Всього за три дні замовлення було виконане й доставлене нашим захисникам.
Бійці на передовій отримали 129 пар нижньої білизни, 53 пари махрових шкарпеток і 10 пар тоненьких. 2 тисячі гривень, які лишились від цього збору, передали на закупівлю ліків.
Отак оперативно, силами не надто багатих проте небайдужих земляків було вирішено важливу проблему. Слід також зазначити, що волонтери Тупичівської громади постійно працюють задля перемоги. Окрім того, що вони збирають необхідні речі, медикаменти й кошти для фронту, вони разом з усіма плетуть маскувальні сітки й килимки, виготовляють окопні свічки і ще багато чого, що стає у нагоді там, на лінії вогню.
Павло Дубровський
Новини Городнянщини